Szczegóły

„Zawsze jest miło jadać z Grekami, oni to potrafią”
-Sofilos, fragment z „Uczty mędrców” Atenajosa

Zakynthos to wielki ogród pełen kuchennych tajemnic. Podczas wycieczki postaramy się wspólnie odkryć smaki i aromaty naszej wyspy. Poznamy regionalne produkty i sprawdzimy kto z nas jest najlepszym greckim kucharzem. Zapraszamy do wspólnego stołu! 

W czasie trwającej wycieczki przemieszczać będziemy się wygodnym klimatyzowanym busem lub mini vanem w kameralnej grupie 19 lub 8 osób.

Dzień zaczniemy w uroczej, górskiej wiosce Kalithea, gdzie w asyście gościnnego właściciela miejscowej poznamy tajniki lokalnych upraw, dowiemy się jak wywarzano, ale i jak smakują tradycyjne zakyntyjskie przysmaki. To właśnie tutaj wytwarza się jedną z najlepszych oliw na świecie!

Gdy doświadczymy już uroków zakyntyjskiej wsi, udamy się do wyjątkowej winiarni, której właściciele sztukę wytwarzania wina połączyli ze sztuką pisania ikon. Odwiedzimy ich pracownię i spróbujemy trunków przesiąkniętych artystycznym duchem tego miejsca.

Gdy temperatura na Zakynthos rośnie, zenitu zaczyna sięgać też zwykle ochota na kąpiel w pięknych okolicznościach przyrody. My tej przyjemności oddamy się w wodach urokliwej zatoki Porto Vromi Maries.

Orzeźwieni w krystalicznych wodach Morza Jońskiego udamy się na spotkanie z najstarszym drzewem oliwnym na Zakynthos zlokalizowanym we wsi Exo Chora. Tutaj krotki spacer i pamiątkowe zdjęcia to prawdziwa konieczność!

Pora lunchu nadejdzie dla nas w jednym z najwyższych punktów zachodniego wybrzeża Zante -  we wsi Kampi u zboczy zatoki Porto Schiza. Poznamy tu tajniki greckiej kuchni i spróbujemy tradycyjnych dań. Wszystko to na tle spektakularnych widoków, które długo nie pozwolą nam o sobie zapomnieć.

Po lunchu czas na deser! Zapraszamy na kawę w jednej z najstarszych zakyntyjskich wsi! Gyri to niewielka osada z kamiennymi domami, ogrodami, słynąca ze stromych, wąskich, brukowanych uliczek. Tradycyjna architektura, kamienne domy, stare ogrody, wąskie, brukowane uliczki sprawią, że cofniemy się w czasie. Magiczne krajobrazy relaksują i dają pełen obraz życia w górskich obszarach wyspy. Pośród starych zabudowań kryje się klimatyczna kawiarenka - idealne miejsce na chwilę relaksu przed dalszym zwiedzaniem!

Na kolejnym odcinku naszej kulinarnej trasy posmakujemy serów produkowanych we wsi Agios Leon. Mieści się tu jedyna na wyspie manufaktura słynąca z produkcji Ladotiri, czyli sera feta dojrzewającego w oliwie z oliwek. Poznamy też proces powstawania twardego sera grawiera oraz tradycyjnej zakynthoskiej fety.

Kontynuując naszą wyprawę po smakach Zante na chwilę Zante zatrzymamy się przy kamiennej wieży we wsi Kiliomenos, a następnie wybierzemy się do prawdziwej tłoczni oliwy z oliwek. Właściciel wprowadzi nas w tajniki uprawy drzew oliwnych, sposobów zbioru i wytwarzania oliwy. Niewątpliwie pozwoli nam taż spróbować owoców swojej pracy.  

W późnych godzinach popołudniowych, po dniu pełnym kulinarnych wrażeń, wrócimy do hoteli.

Galeria

Pokaż pełen opis
Ukryj pełen opis

Porady

Na nasze wycieczki warto zabrać: aparat fotograficzny, kamera, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcja), wygodne obuwie do chodzenia (buty z twardą podeszwą), nakrycie głowy, leki na chorobę lokomocyjną.

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Odwiedzasz tradycyjną farmę

Na rodzinnej farmie we wsi Kalithea poznajesz tradycyjne metody upraw, poznajesz tajniki hodowli i smakujesz tradycyjnych przysmaków z wyspy. To tutaj możesz poznać też lecznicze właściwości jednej z najlepszych oliw na świecie.

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Sprawdzasz, co łączy sztukę pisania ikon ze sztuką wytwarzania wina

Wino - ten szlachetny trunek to sens greckiego życia, tradycja i tajemnice jego produkcji przekazywane są tu z pokolenia na pokolenie. Może właśnie w tym tkwi największa tajemnica wszystkich smaków Zante?

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Zjeżdżasz układającą się niczym serpentyna, górską drogą do małego portu Porto Vromi

Grzech nie skorzystać z kąpieli morskiej i słonecznej na tej niezwykle kameralnej plaży. Widoki godne zatrzymania na fotografii.

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Odwiedzasz najstarsze drzewo oliwne na wyspie, które rośnie w malowniczej wiosce Exo Chora

2500 letnie drzewo jest dowodem na istnienie na wyspie kultu oliwy i jej produkcji. To najczęściej jadany przez Zakyntyjczyków składnik potraw. Obok oliwki najstarszy dom na całej wyspie! To idealny plener fotograficznych dla każdego podróżnika.

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Lunch serwowany razem z widokiem!

Tawerna we wsi Kampi, prowadzona przez rodzinę Zakyntyjczyków, przyciąga atmosferą i mnogością świeżych składników, ale także jednym z najbardziej spektakularnych widoków na wyspie.

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Zaczarowany pięknem wioski Gyri pijesz prawdziwą grecką kawę

Grecy są bardzo gościnni. Tajemnice parzenia greckiej kawy zdradza Ci sama gospodyni.

Zakynthos wycieczki do Grecji

7. Poznajesz proces produkcji tradycyjnych serów

Odwiedzasz rodzinną, małą fabrykę seró. Typowo zakintyjski Ladotiri oraz miękka i biała Predza teraz na wyciągnięcie Twojej ręki! Degustuj, rozsmakuj się, tak żeby jak najlepiej zapamiętać kolejne poznane przez Ciebie smaki Zante.

Zakynthos wycieczki do Grecji

8. Zatrzymujesz się aby zrobić zdjęcia w tajemniczej wiosce Kiliomenos

Owiana legendą wieża, zbudowana przez tutejszych kamieniarzy napawa lekkim strachem, tym bardziej, że mieszkańcy wioski milczą na jej temat. Możesz spróbować, może Tobie zdradzą jej sekret!

Zakynthos wycieczki do Grecji

9. Sprawdzasz jak powstaje prawdziwa oliwa z oliwek

We wsi Machairado zaglądasz do tłoczni oliwy. Jej właściciel opowiada Ci o tym, jak zbiera się oliwki i jak powstaje z nich oliwa z oliwek. Możesz sprawdzić, który jej smak lubisz najbardziej!

CENNIK I REZERWACJA

CENNIK
Osoba dorosła
55 €
Dziecko 2 – 12 lat
30 €
Dziecko poniżej 2 roku życia
0 €
Cena obejmuje

(w przygotowaniu)
Cena nie obejmuje

(w przygotowaniu)

Zmień wycieczkę