Szczegóły

Mix Południe z żółwiami to niebywała szansa, by dotrzeć do miejsc mniej znanych i nieopisywanych szeroko przez przewodniki. Poznamy drugie, mniej turystyczne oblicze Zakynthos i przeżyjemy spotkanie z żółwiem morksim Caretta Caretta. To świetne uzupełnienie wycieczki Mix Północ! 

Naszą wycieczkę rozpoczniemy w godzinach porannych, odbierając Państwa w wyznaczonych miejscach zbiórki zlokalizowanych w pobliżu miejsc Państwa zakwaterowania. Podróżować będziemy luksusowym, klimatyzowanym minibusem w grupie złożonej maksymalnie z 19 osób

Dzień przywitamy w stolicy wyspy Zakynthos, podziwiając jej urok ze wznoszącego się ponad nią wzgórza zamkowego Bohali. Odwiedzimy plac Solomosa z zabytkowym kościołem świętego Mikołaja, majestatycznym pomnikiem greckiego wieszcza narodowego Dionisosa Solomosa oraz Statuą Wolności. Następnie udamy się na Plac Świętego Marka. Tu czas wolny na spacer po centrum miasta i zakupy. Zajrzymy również do najważniejszego miejsca kultu zakintyjczyków  - klasztoru świętego Dionisosa - patrona wyspy.

Następnie udamy się na półwysep Vassilikos, gdzie podziwiać będziemy niezwykłą roślinność południowo-wschodniej części wyspy. Jadąc "książęcym półwyspem", odwiedzimy jedną z nielicznych, niezurbanizowanych plaż wyspy - Gerakas. Zlokalizowana na wysuniętym najdalej na południe miejscu wschodniego wybrzeża należy do terenu Narodowego Parku Morskiego. Jest pilnie strzeżona przez wolontariuszy opiekujących się jajami złożonymi przez żółwie Caretta-Caretta. Jeśli dopisze nam szczęście będziemy świadkami narodzin małych żółwików.

Zwiedzimy również położony nieopodal szpital dla żółwi Caretta- Caretta (Rescue Center). Na najpiękniejszej, zdaniem wielu naszych rodaków plaży Vassilikos - Agios Nikolaos - przeznaczymy zaś czas na kąpiel w ciepłym morzu. Malowniczo położony tu kościółek posłuży nam ponadto jako tło podczas wakacyjnej sesji zdjęciowej.

Około godziny 14.00 udamy się na obiad do tawerny "To Anteti", słynącej z regionalnej kuchni Zakynthos. Karta dań jest krótka, potrawy gotowane codziennie świeże a fakt, że lokal otwarty jest przez cały rok, nie zaś tylko w sezonie, to gwarancja jakości serwowanych tutaj dań.

Z portu Agios Sostis położonego obok malowniczej wysepki Cameo, połączonej z lądem wiszącym mostkiem, udamy się na rejs* w poszukiwaniu żółwi Caretta - Caretta. Tym przyjaznym zwierzętom przyjrzymy się z pokładu łodzi. Nie zapomnijcie aparatów! Od tysięcy lat naturalnym środowiskiem żółwi są właśnie płytkie wody Zatoki Laganas.

Następny nasz przystanek to zwana niekiedy ”limonką” plaża w Porto Limnionas. Ta malowniczo położona laguna ze skałami będącymi miniaturami zatoki Phuket w Tajlandii  to idealne miejsce na kąpiel i nurkowanie w błękitno - zielonych wodach Morza Jońskiego.

Przedostatni punkt programu to wizyta Kambi. Naturalnie ukształtowany, skalisty i zarazem najwyższy klifowy punkt wyspy. Góruje nad nim wielki krzyż naznaczony krwią Zakyntyjczyków, którzy zginęli w bratobójczych walkach wojny domowej toczącej się w Grecji po II wojnie światowej. Mówi się, że to właśnie z tego miejsca podziwiać można też najpiękniejszy zachód słońca na Wyspach Jońskich.

Na pożegnanie zatrzymamy się przy najstarszym drzewie oliwnym w miejscowości Exo Chora. Jego wiek sięga dwóch i pół tysiąca lat. Stąd, wieczorem, po dniu pełnym dniu wrażeń i opowieści naszych przewodników, wrócimy do kurortów, w których jesteście Państwo zakwaterowani.

*Udział w rejsie jest dobrowolny i każdy z uczestników wycieczki ma prawo do rezygnacji z niego. W przypadku rezygnacji, uczestnik na czas rejsu pozostaje w porcie bez opieki pilota. W momencie rezygnacji z w/w rejsu uczestnikowi wycieczki zwracany jest koszt biletu na rejs, w którego skład wchodzi rejs wraz z opieką pilota. Zwrot dokonywany jest taką samą formą, jaką dokonano płatności za wycieczkę. W przypadku płatności przelewem lub DotPay zwrot zostanie dokonany w terminie nie dłuższym niż 21 dni roboczych, na ten sam numer rachunku z którego została dokonana płatność

Czego dowiem się na Mix Południe VIP + żółwie?

Na naszej wycieczce poruszymy między innymi następujące tematy:

 • Zamkowe wzgórze Bohali i mityczne losy wyspy
 • Historia Zakynthos
 • Weneckie ślady na Zakynthos
 • Trzęsienie ziemi z 1953 roku
 • Charakterystyka ulic stolicy wyspy
 • Postać Dionizosa Solomosa
 • Lokalne legendy 
 • Hymn narodowy Greków i okoliczności jego powstania
 • Ważne postacie z Zakynthos
 • Pożary i ochrona środowiska w Grecji
 • Żółwie Caretta Caretta - charakterystyka, zachowania, ochrona
 • Boże Narodzenie w Grecji
 • Zakintyjska codzienność
 • Zwyczaje kulinarne Greków
 • Uprawa drzew oliwnych, zbiory oliwek i wytwarzanie oliwy
 • Święta na wyspie
 • Patron wyspy - św. Dionizos i jego kult na Zakynthos
 • Różnice między katolicyzmem a prawosławiem
 • Symbolika świątyni prawosławnej
 • Rozrywki Greków
 • Historia Żydów z Zakynthos
 • Greckie śniadania - bougatsa
 • Wielkanoc w Grecji
 • Grecka walka o Niepodległość
 • Symbolika greckiej flagi
 • Pozycja kobiety w Grecji wczoraj i dziś
 • Różnorodność fauny i flory wyspy Zakynthos
 • Śluby i wesela w Grecji
 • Wojna domowa w Grecji
 • Greckie ciekawostki, dowcipy i tajemnice
 • Współczesna sytuacja społeczno-polityczna w Grecji
 • oraz wiele innych...

Galeria

Pokaż pełen opis
Ukryj pełen opis

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), wygodne obuwie do chodzenia (buty z twardą podeszwą), nakrycie głowy, krem ochronny z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, leki na chorobę lokomocyjną.

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Stąpasz śladami historii po Wzgórzu Bohali,

gdzie niegdyś dumnie mieścił się starożytny akropol wyspy, a w późniejszym czasie wenecki zamek. Spoglądasz na stolicę Zakynthos, panoramę ciągnącą się aż po pasmo górskie Skopos i malowniczy półwysep Vassilikos, dzięki czemu wzbogacasz bagaż swoich wizualnych doświadczeń z podróży.

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Spacerujesz ulicami stolicy niczym rodowity zakyntyjczyk,

Poznajesz nie tylko historię Dionizosa Solomosa, greckiego poety, którego utwór doczekała się wpisu do księgi rekordów Guinnesa, ale także przyglądasz się porannemu życiu mieszkańców. Wskazana poranna kawa, oczywiście grecka!

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Odwiedzasz kościół Świętego Dionizosa, patrona wyspy

Przewodnik zdradza tajemnice tutejszej wiary. Masz okazję dotknąć murów cudownie ocalonych przed trzęsieniem ziemi. Kto jest sprawcą tych cudów? Możesz zobaczyć go na własne oczy!

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Spoglądasz na Gerakas – raj żółwi Caretta caretta

Już wiesz dlaczego tak kochają tę plażę. W sekretnej ciszy, wśród bujnej zieleni i w dodatku pod czujnym okiem wolontariuszy. To miejsce pomaga zrozumieć Ci jak chronić dziką naturę.

Zakynthos wycieczki do Grecji

5.Cieszysz się kąpielą i łapiesz idealne ujęcia z grecką flagą i kościółkiem w tle

Orzeźwiająca kąpiel w wodach plaży Agios Nikolaos to prawdziwa przyjemność. Spoglądasz na skaliste, urozmaicone wybrzeże i już domyślasz się, jakie widoki podziwiają tutejsi nurkowie.

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Lunch dla smakoszy kuchni greckiej, to coś dla Ciebie

Po cudownym plażowaniu to idealna godzina odpoczynku wśród pyszności przygotowanych przez zakyntyjskich kucharzy. Palce lizać! Nie zapomnij o sjeście! (lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki)

Zakynthos wycieczki do Grecji

7. Podglądasz życie żółwi Caretta caretta

Szukasz ich podczas rejsu w zatoce Laganas. Selfi z żółwiem? Dlaczego nie!

Zakynthos wycieczki do Grecji

8. Rzucasz okiem na owianą legendą, kamienną wieżę w Kiliomenos

Milczą tu nie tylko zastygłe w bezruchu masońskie ukryte wysoko na wieży, ale także mieszkańcy wioski. Cóż to za tajemnica, którą boją się wyjawić?

Zakynthos wycieczki do Grecji

9. Uwalniasz emocje w Porto Limnionas!

To plaża schowana w zatoce przed tłumem turystów, idealna dla miłośników pływania i amatorów snorkelingu. Podobno w takich zatokach piraci ukrywali pod wodą swoje skarby!

Zakynthos wycieczki do Grecji

10. Skrawek wciąż żywej historii czeka na Ciebie w Kampi

Stoisz właśnie na najwyższym klifie na Zante, którego strome i majestatyczne zbocza były świadkami bratobójczych walk Greków podczas wojny domowej. Przypomniana o tym stojący niedaleko, betonowy krzyż.

Zakynthos wycieczki do Grecji

11. Podziwiasz konary najstarszego drzewa oliwnego w Exo Chora

Drzewo to pamięta jeszcze, co działo się tu 2500 lat temu... Tuż obok podziwiasz też tradycyjny zakyntyjski dom oraz wiekowy platan. Miło wypocząć w jego cieniu, nim ruszy się w drogę powrotną.

CENNIK I REZERWACJA

CENNIK
Osoba dorosła
47 €
Dziecko 2 – 12 lat
30 €
Dziecko poniżej 2 roku życia
0 €
Cena obejmuje

(w przygotowaniu)
Cena nie obejmuje

(w przygotowaniu)

Zmień wycieczkę