Kalinichta Zante 

Odkryj wieczorne oblicze miasta Zakynthos, zanurz się w słodki gwar przepełniający wąskie uliczki, zobacz jak żyją mieszkańcy zakynthyjskiej stolicy! 

Zwiedzanie zaczynasz, gdy słońce chyli się  już ku zachodowi, na malowniczym wzgórzu Strani. W urokliwym parku spoglądasz na wschodnie wybrzeże Zante i zdajesz się słyszeć melodię greckiego hymnu. To tu Dionizos Solomos pisał jego strofy. W tak urokliwej scenerii nie może zabraknąć też szklaneczki greckiego wina!

Podczas naszej wieczornej wędrówki poruszasz wszystkie swoje zmysły, a o tym, że Zakynthos jest również wyspą zapachów, przekonujesz się w rodzinnej perfumerii Razi, która od 1963 roku  tworzy jedyne w swoim rodzaju perfumy, inspirowane śródziemnomorskim krajobrazem Zakynthos.

Gdy zapada zmrok, pojawiasz się na wzgórzu Bochali. Z tego miejsca rozciąga się jeden z najbardziej urzekających widoków na miasto Zakynthos rozświetlone blaskiem gwiazd, latarń i tawern…


Chwilę później rozpoczynasz urokliwy spacer w stronę portu. Malownicza droga ze wzgórza Bohali wiedzie prosto do miasta pośród domów i kościołów. Przyglądasz się życiu mieszkańców, a opowieści przewodnika pozwalają poczuć Ci rytm zakyntyjskiej codzienności, zarówno tej współczesnej, jak i tej sprzed lat. Nim poczujesz, że też chciałbyś tu zamieszkać, zajrzyjmy jeszcze do najlepszej cukierni na wyspie i dowiedzmy się czym zajadają się Zakyntyjczycy! 


Idąc wzdłuż portu, podziwiasz jedne z najlepszych jachtów na wyspie, które cumują tu każdego wieczoru, by już za chwilę znaleźć się na placu Dionizosa Solomosa. To tutaj odkrywasz prawdziwe oblicze miasta Zakynthos nocą! Nie może zabraknąć też chwili czasu wolnego na indywidualne poznanie stolicy. Wolisz zajrzeć do jednego z najstarszych kościołów na wyspie czy wybrać się na najlepsze lody mieście? Może ciekawszy będzie jednak spacer główną aleją handlową i spacerową albo wizyta w tradycyjnej tawernie? O tym decydujesz już sam. Po drodze nie zapomnij zagadnąć napotkanych po drodze Greków, aby życzyć im miłego wieczoru (kalo vradi!), a gdy po wieczornej wędrówce będziesz opuszczał już miasto pożegnaj się wymawiając magiczne: dobranoc Zante (kalinichta Zante)!

 

Informacje praktyczne

  • Wycieczka odbywa się w godzinach wieczornych, a powrót do miejscowości zakwaterowania planowany jest po północy. 
  • Zwiedzanie miasta wraz z czasem wolnym trwa około 3,5 godziny.
  • Ze względu na planowany spacer na wycieczkę warto wybrać się w wygodnym obuwiu.
  • Temperatury wieczorem mogą być nieco niższe. Z tego względu na wycieczkę warto zabrać ze sobą lekkie okrycie wierzchnie. 
  • Wycieczka organizowana jest w grupach maksymalnie 26-osobowych. 

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Wzgórze Strani

Zwiedzanie zaczynasz od wizyty w uroczym parku z widokiem na wschodnie wybrzeża Zakynthos. Rosnące tu drzewa oliwne na pewno pamiętają jeszcze czasy, w których Dionizos Solomos pisał w ich cieniu kolejne strofy greckiego hymnu narodowego!

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Perfumeria Razi (opcja)

Aby zrozumieć Zakynthos, wyspę powinieneś nie tylko zobaczyć, ale także poczuć. Taką możliwość stwarza Ci wizyta w perfumerii Razi, która od 1963 roku tworzy oryginalne perfumy odzwierciedlające żywiołową energię wyspy. Który zapach najbardziej przypadł Ci do gustu?

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Wzgórze Bochali nocą

To miejsce trzeba zobaczyć! Zwłaszcza, że o tej porze rozciąga się stąd jeden z najwspanialszych widoków na stolicę wyspy! Teraz wystarczy tylko wyciągnąć aparat i uwiecznić te niezwykłą chwilę.

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Spacer do miasta

Ze wzgórza Bochali krętymi i uroczymi uliczkami spacerujesz w stronę portu. Wsłuchujesz się w odgłosy miasta, a opowieści przewodnika sprawiają, że możesz poczuć się jak prawdziwy Zakyntyjczyk. Masz ochotę na coś słodkiego? Może zajrzymy do cukierni?

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Port zakyntyjski

Którym z jachtów zacumowanych u samych wybrzeży najchętniej wybrał byś się w rejs? Gdy zastanawiasz się, kto nimi tu przypłynął, Twoje myśli biegną w stronę odległych lądów...

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Plac Solomosa

Znajdujesz się w jednym z najważniejszych i przepełnionych uroczym gwarem punktów stolicy. Przyjrzyj się spacerującym turystom, ale i sprawdź jak spędzają wieczory sami Grecy.

Zakynthos wycieczki do Grecji

7. Indywidualne zwiedzanie miasta

Wizyta w zabytkowym kościele, lody, a może wykwintna kolacja w tradycyjnej greckiej tawernie? O tym decydujesz już sam, korzystając z uroków czasu wolnego. Kalo vradi! Dobrego wieczoru!

CENNIK
Osoba dorosła
20 €
Dziecko 2 – 12 lat
12 €
Dziecko poniżej 2 roku życia
0 €
Cena obejmuje

(w przygotowaniu)
Cena nie obejmuje

(w przygotowaniu)


Zmień wycieczkę